Vinařství Thaya

Thaya je řeka Dyje, tak jak ji říkají v Rakousku. Vinařství s respektem k přírodě a úctou k regionu, kterým je obec Havraníky v Podyjí. Na vinicích se snaží o šetrnou práci v souladu s místními podmínkami a preferují řez vinic a stavbu keřů pro menší výnos ale větší zdraví, kvalitu a dlouhověkost rostlin. Starší keře mají totiž skvělý potenciál pro velká vína.

Při výrobě vína se snaží o minimální zásahy.

Lahve mají etikety s krásnými motivy z Národního parku Podyjí. 

vinarstvi thaya frankovka 2018 suche
245 Kč

Víno kvasilo a zrálo v sudech z francouzského dubu, což mu dává typickou kořenitost. Barva temně rubínová s fialovými odlesky, vůně je sofistikovaná, ovocná s nádechem bylinek a...

969
vinarstvi thaya chardonnay 2020 suche
165 Kč

Zlatožlutá barva se zlatými odlesky, vůně odrůdová s tóny hrušek, citrusů a ananasu. Chuť je středně plná, se žlutým melounem a citrusovou kůrou. Závěr vína je svěží.

970
vinarstvi thaya muller thurgau 2020
165 Kč

Víno se zelenkavou barvou, vůně decentní, lehká, s tóny citrusů, pomela a broskve. Chuť šťavnatá s dlouhou dochutí a mineralitou v závěru.

971
vinarstvi thaya muskat moravsky 2020 suche
165 Kč

Zelenožlutá barva se zelenkavými odlesky. Vůně expresivní s citrusy, mandarinkovou kůrou, příjemnou kořenitostí a herbálností. Šťavnatá svěží chuť s harmonickou kyselinkou.

972
vinarstvi thaya sauvignon blanc 2020 suche
165 Kč

Jemná zelenkavá barva, v chutí tóny černého rybízu. Chuť svěží, lehká, přímočará s černým rybízem. Dlouhý minerální závěr.

973
vinarstvi thaya veltlinske zelena 2020 suche
165 Kč

Zlatožlutá barva se zelenkavými odlesky. Typická odrůdová vůně s tóny citrusů, grepové kůry a bílého pepře. Chuť s příjemnou mineralitou, květnatá, s tóny žlutého ovoce. 

974
6 položek celkem