Vinařství Josef Valihrach

—————

Josef Valihrach - Chardonnay 2007

Josef Valihrach - Chardonnay 2007

alk.: 13,5% obj. Etiketa má sklepní patinu.

Vaše cena: 622,00 Kč

Více

—————


O vinařství z jejich webu:

Jsme rodinná firma, která vznikla jako jedna z prvních hned po roce 1989 a obhospodařujeme nyní asi 20 hektarů vinic. Naše obec Krumvíř patří do Velkopavlovické vinařské podoblasti, která umožňuje svými podmínkami pěstování široké škály odrůd. A právě tato veliká pestrost odrůd, zároveň s nabídkou starších vín, je charakteristická pro naše vinařství. Výrobu zaměřujeme především na kvalitní přívlastková vína a vína archívní. V menší míře vyrábíme i vína barikovaná, cuvée a ledová.

Vína dodáváme do vybrané sítě vinoték, gastronomie, ale také privátním zákazníkům. Naše produkce získala řadu ocenění nejenom na domácích výstavách, ale také v zahraničí. Z poslední doby jmenujme zlaté medaile ze světových soutěží Concours mondial de Bruxelles, velké zlaté a zlaté medaile z Concours International des Vins Lyon nebo Ice Wine du Monde.

Největším zahraničním úspěchem je bezpochyby celkové vítězství na světové soutěži Chardonnay-du-Monde 2014 podpořené opakovaným umístěním v Top 10 (v roce 2011 celkové třetí místo, 2012 čtvrté místo a v roce 2013 místo páté). Poctou pro naše vína je také podávání při oficiálních návštěvách, například: Hillary Clintonové, prince Charlese nebo japonského císaře Akihita.