Vinařství Josef Abrle

V této kategorii nejsou žádné produkty.

Některé informace o vinařství z jejich webových stránek:

Naše ekologické hospodářství se nachází v jedné z nejkrásnějších vinorodých oblastí jižní Moravy kterou jsou Pálavské vrchy a obec Pavlov u Dolních VěstonicPozemek se nachází nad vinařskou obcí Pavlov v nadmořské výšce 300 až 330 metrů a má jihojihovýchodní svah. Proti severním větrům je chráněn Pálavským masívem Děvín, s dominantou zříceniny hradu Děvičky který zároveň vytváří srážkový stín. Ornici i podloží tvoří zvětrávající vápenec s jílem, proto se jedná o půdu kamenitou. Právě velký obsah vápníku dává našim vínům charakteristickou vůni a chuť. Dalším důležitým prvkem pro kvalitu vína je sluneční svit, který je nejvýraznější v okolí Pálavy a navíc je posílen i zrcadlovým efektem odrazu od hladiny Novomlýnské přehrady. Tuto skutečnost dobře vystihuje název viniční tratě "Slunný vrch"V době dozrávání  - 9 a 10 kalendářní měsíc - jsou výrazné rozdíly mezi denní a noční teplotou, což podporuje tvorbu aromatických látek.

Sklizeň se provádí zásadně ručně do věder jež se vysýpají do vyvážecí vany. Po vlastním rozrušení buněčných blan a uvolnění aromatických látek a všeho dobrého z bobulí se provede lisování, odkalení a mošt se ponechá spontánímu kvašení, protože šlechtěné kvasinky nedávají charakter vínu z vinařské oblasti, podoblasti, obce a tratě, odrůdy a viniční tratě.

Po dokvašení a proběhnutí prvních zracích procesů se provádí stáčení vína přes plynný oxid siřičitý v nerezových nádobách. Další zrací proces je v dubových sudech. Celé toto vyzrávání vína trvá jeden rok a potom může následovat vakuové plnění lahví o obsahu 0,75 l pod korkové zátky.