Vinařství Lobkowicz Roudnice nad Labem

V této kategorii nejsou žádné produkty.

O vinařství z jejich webu:

Roudnické vinařství hospodaří v současné době zhruba na 70 ha vinic, které se rozprostírají na jižním svahu nedalekého kopce Sovice a od něj dál, proti proudu Labe směrem ke Štětí.

Zřejmě nejznámější je vinice Sovická. Již z dálky jsou vidět 3 pásy vinic, na kterých dozrávají hrozny odrůd Ryzlink rýnský, Sylvánské zelené a Svatovavřinecké. Dále se přímo na Sovici pěstuje Modrý Portugal a výborně zde dozrává Rulandské modré. Dalšími odrůdami, které jsou vysázeny na Labských stráních a Kochově, jsou Rulandské bílé a šedé, Muškát Ottonel, Chardonnay a samozřejmě Müller Thurgau. Kromě již zmiňovaného Modrého Portugalu, Svatovavřineckého a Rulandského modrého má vinařství ve výsadbě méně známou odrůdu, kterou je Fratava.

Vinařství se nachází přímo ve sklepení Roudnického zámku a skládá se ze dvou spojených částí. První částí je zázemí pro stáčení vín, uskladnění lahví a prodej. Druhou, která je připojena dlouhou chodbou je tzv. sudový sklep. V něm vína zrají v sudech, nebo nerezových tancích.

Vína, která se zde vyrábějí mají osobitý charakter a stálou kvalitu. Většina produkce jsou vína suchá, ale nově jsou zařazovány menší partie vín polosuchých a také limitované edice sektů. Jsou připravovány klasickou metodou zráním v lahvích a k prodeji jsou připraveny v období Vánoc.